Вартість кубічного метра деревини на аукціонах Української енергетичної біржі

Онлайн-торги в Україні проходять на товарно-сировинних біржах. Це майданчики, що мають державну ліцензію та дозвіл на організацію, проведення електронних аукціонів. В такому форматі реалізуються енергоносії, нафтопродукти, деревина. Учасники торгів можуть продавати сировину за справедливими цінами, які відповідають ринковим індикативам. Для лісозаготівельних господарств це можливість отримати чесну вартість та постійно реалізовувати товар.

Вартість кубічного метра деревини на аукціонах Української енергетичної біржі

Провідним гравцем на вітчизняному ринку є Українська енергетична біржа, яка працює з 2010 року. Торговельний майданчик функціонує на базі програмного забезпечення «Лісогосподарського інноваційно-аналітичного центру».

Регламент проведення аукціонів

Дізнатися про особливості проведення електронних торгів та ціноутворення можна на офіційному порталі Української енергетичної біржі https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/tsini-na-kubometr-derevini-v-ukraini-na-elektronnih-torgah-tov-u/. Для участі в онлайн-аукціоні необхідно пройти реєстрацію, ознайомитися з регламентом торгів.

Всі учасники мають рівні права та можливості. Прозора конкуренція гарантує формування чесної ціни та доступ до лотів. При цьому тіньові домовленості та непрозорі корупційні схеми виключені на 100%.

Вартість кубу деревини на українському ринку

Реформування профільного ринку розпочалося у 2019 році. Першим етапом було оновлення класифікації деревини, в основу якої покладені європейські стандарти. У 2021 році стартувало проведення аукціонів, на яких державні лісгоспи реалізували фіксовану кількість деревини. На сьогодні вся сировина, яку заготовляють на державних підприємствах, продається через товарно-сировинні біржі.

Стартову вартість одного кубометру деревини на електронних торгах визначає продавець. Підсумкова ціна залежить від активності учасників та попиту.

Як формується ціна на куб необробленої деревини

На вартість кубометру впливає низка факторів, які можуть змінюватися.

  • Попит та сезонні коливання.
  • Порода деревини, клас якості, територія зростання.
  • Витрати лісгоспів на заготівлю, транспортування сировини.
  • Середня загальноринкова вартість.

Державні лісгоспи мають реалізовувати 100% деревини через товарно-сировинні біржі. Це дає можливість покупцям отримати доступ до потрібних лотів та забезпечити лісопереробні, меблеві, хімічні підприємства сировиною та уникнути простою. Щоб взяти участь в аукціоні Української енергетичної біржі, потрібно пройти реєстрацію та акредитуватися.

Прозора система продажу на онлайн-торгах

Сучасна модель реалізації необробленої деревини та пиломатеріалів є альтернативою старим корупційним схемам. Реформи галузі дозволяють учасникам ринку:

брати участь у всіх аукціонах та пропонувати свою ціну,

мати гарантії від біржі при укладанні угод,

купувати деревину за вигідними цінами,

своєчасно забезпечувати свої компанії деревом потрібної породи.

Дізнатися точну дату проведення аукціону можна у «Календарі торгів», який розміщено на порталі УЕБ ueex.com.ua. Також актуальні дані повідомляються учасникам, які підписані на біржову розсилку.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.